Kochanskou číslo jedna hraje Clare Groganová, která měla pohádkový vstup do showbyznysu.

Vyhledejte ve slovníku slovo „perky“ a je velká šance, že tam najdete obrázek první Kristiny Kochanské. Tedy pouze v případě, že dotyčný slovník patří Daveu Listerovi, který je svou věčně rozzářenou kolegyní z posádky naprosto posedlý. Původně se naznačovalo, že jde ze strany Listera jen o neopětované poblouznění, ale mnohem později se ukázalo, že – dost nevysvětlitelně – se tomu uslintanému flákači skutečně podařilo tuhle svůdnou slečnu dostat do postele. Ať už se mu to podařilo, nebo ne, obrázek nahého Listera v hlavě opravdu nechceme, ale bohužel neexistuje způsob, jak ho odstranit jinak než pomocí hi-tech paměťové gumy. Uvidíme, s čím Holly přijde…

Kochanská číslo jedna, tedy Clare Groganová, měla pohádkový vstup do showbyznysu: režisér Bill Forsyth si jí všiml, když pracovala jako servírka v Glasgow. Ráda tě vidím, ráda tě vidím, ach! Počkat, špatný Forsyth! Každopádně možná recitovala Shakespeara, když mu servírovala haggis, protože pouhých šest měsíců po seznámení s Groganovou ji Forsyth obsadil do své klasické komedie Gregory’s Girl a Groganová následně vyměnila uklízení stolů za stabilní hereckou kariéru. Gregoryho dívka z ní udělala vysněné rande pro pány určitého věku a ona pak hrála velmi vtipnou roli Sinead O’Connorové v Otci Tedovi, objevila se ve Skins a dokonce se objevila v EastEnders jako jedna z milostných zájmů Iana Beala (vsadím se, že byla ráda, že tu roli dostala).

A nezapomínejme, že talentovaná paní Groganová byla také popovou zpěvačkou 80. let, která nám dala nesmrtelnou skladbu Happy Birthday, která, jak předpokládáme, pokaždé, když o rok zestárne, doznává krkolomného omlazení – přesně to si přejete v den svých narozenin, trapné ohlédnutí za svými nepříliš atraktivními dny, kdy jste nosili ohřívače nohou, zatímco jste sfoukávali stále větší množství svíček. Groganová je však zjevně nenasytná, protože se v roce 2007 připojila k armádě celebrit, které se podílely na singlu I’m Gonna Be (500 miles) Comic Relief spolu s Peterem Kayem a partou – víme, že je to pro charitu, a možná to má být tak otravně chytlavé, aby vám to připomnělo, že máte přispět, ale upřímně, stačila by jakákoli jiná písnička. Dokonce i vlastní propadák Groganové Love Bomb by byl snesitelnější díky sledování Petera Kaye na běžícím pásu. To nikdo nepotřebuje.

Život této novodobé Popelky nebyl vždycky tak jednoduchý, protože zatímco si Groganová užívala svůj podíl na blyštivých večírcích a luxusních hotelových pokojích, při hospodské rvačce ji zasáhla zbloudilá láhev a zanechala jí jizvu na levé straně obličeje. Nyní je Groganová šťastně vdaná za jednoho ze svých kolegů z kapely Altered Images a napsala knihu pro děti Tallulah and the Teenstars, která sleduje život dospívající dívky, která založí popovou kapelu. Za uhodnutí inspirace pro tuto knihu nepočítejte žádné body. Vsadíme se, že Groganina postava se vyhne éře muchlování s Ianem Bealem!

Groganová, která se nedokázala vyhnout své teenagerovské minulosti, byla přizvána k řadě dalších popových senzací 80. let (pokud se Altered Images dá říkat senzace??) na turné Here and Now Tour, ale naštěstí pro tuto skotskou dívku se zdá, že si ji budeme pamatovat hlavně díky jejímu úspěšnému účinkování v Červeném trpaslíkovi a její schopnosti dostat Listera (a většinu mužských diváků) do varu. I když, jak už bylo řečeno, Groganové náhradnice Chloe Annettová také roztočila nejednu sluneční soustavu. Bitva Kochanských, má někdo zájem? Vezmeme si videokameru.

Článek z internetového zdroje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..